tanie przesyłki kurierskie

Kurier międzynarodowy – wybieramy ofertę

Chcesz wysłać paczkę międzynarodową do znajomego lub członka rodziny? Nie wiesz, gdzie znaleźć najlepszą ofertę, dopasowaną do Twoich preferencji? Nasz artykuł podpowie Ci, na co zwrócić uwagę i jak wyszukać ofertę tak, by nie przepłacać. Rady w nim zawarte pomogą zwłaszcza tym, którzy nigdy wcześniej nie nadawali paczki za granicę i nie znają ofert poszczególnych usługodawców.

Kurier przesyłki zagraniczne – jakie usługi wybrać?

Wiele osób, które są przywiązane do tradycyjnych metod, najpierw szuka informacji o ofercie Poczty Polskiej. Zanim jednak dokonamy ostatecznego wyboru, warto zwrócić uwagę na pewne elementy, odróżniające pocztę od nowoczesnych usług kurierskich.
Po pierwsze jest to kwota, jaką musimy zapłacić. Porównując różne opcje wysyłek, widzimy, że kurier międzynarodowy oferuje szereg usług w bardzo niskich, konkurencyjnych dla poczty cenach. Różnego typu promocje, gratisy i bonusy przyciągają coraz więcej klientów i sprawiają, że poczta wydaje się być nietrafionym wyborem. Kolejny element to czas dostawy, który w przypadku firm kurierskich jest znacznie krótszy. Mają na niego wpływ różne elementy, jednak co istotne, nasza paczka nie musi przebywać tylu punktów pośrednich, co w przypadku poczty. Jeśli dodamy do tego długie kolejki, obowiązek samodzielnego dostarczenia paczki do placówki i brak pewnych usług dodatkowych, przekonamy się, że kurier wysyłki zagraniczne to o wiele lepsze rozwiązanie.

Kurier międzynarodowy – gdzie szukać ofert?

Kurier wysyłki zagraniczne to niewątpliwe najlepsza opcja, jaką możemy wybrać. Warto jednak porównać dostępne oferty i wybrać tą, która najlepiej spełni nasze oczekiwania. Poszczególne usługi mogą różnić się cenami oraz możliwościami skorzystania z usług dodatkowych. Jeśli szukamy dobrej i rzetelnej firmy, najlepiej wykorzystać porównywarki, dostępne w internecie. Po wpisaniu gabarytów naszej przesyłki, przekonamy się, na jakie warunki możemy liczyć. Oprócz zwracania uwagi na tanie przesyłki, warto jednak zwrócić uwagę na opinię klientów. Takie recenzje pozwolą nam dostrzec rzeczywisty obraz danej firmy i przekonać się, czy działa zgodnie z zapowiedziami. Opinie o usługodawcy znajdziemy na różnego typu forach internetowych oraz coraz częściej na fanpage takiej firmy.

jak zamówić kuriera

Prosta reklamacja – czy możliwa?

Ponieważ przesyłki międzynarodowe pokonują wiele kilometrów, by dotrzeć do adresata, niekiedy zdarza się, że przesyłka ulega uszkodzeniu. Warto wcześniej dowiedzieć się, jak wygląda procedura reklamacji w danej firmie kurierskiej. Zdobycie informacji pozwoli nam uniknąć problemów i stresu, jeśli taka sytuacja rzeczywiście będzie miała miejsce. Dostępny na stronie www regulamin pozwala określić, jak zachować się, jeśli nasza paczka zostanie uszkodzona, a zawartość rozbita lub zniszczona.
Dobrze jest zawczasu pomyśleć także o stosownym ubezpieczeniu, które chroni naszą paczkę od momentu przejęcia jej przez kuriera. Taka usług dodatkowa stanowi gwarancję, że nasza przesyłka dotrze do adresata w nienaruszonym stanie i trafi pod wskazany adres.